Szafy przemysłowe serii KEM


Elektrotechniczne obudowy serii KEM przeznaczony dla montażu i wykorzystania elektrotechnicznych urządzeń różnego rodzaju i zastosowania. Mogą być wykorzystane jak osobno, tak też być zebrane w rzędowe systemy szafowe. Są wykonane z jednostronnym i dwustronnym dostępem. Materiał obudowy - blacha stalowa o grubości 1,5 lub 2 mm, płyta montażowa - stal ocynkowana o grubości 2 mm. Materiał powłoki szaf KEM - farba proszkowa, kolor - RAL7035. Stopień ochrony: IP 31 i IP 55. Szafy w wykończeniu z pojedynczymi drzwiami posiadają stopień ochrony IP 55, a wersji z podwójnymi drzwiami IP 31. W przypadku szaf o szerokości większej niż 1000m montowane są wyłącznie podwójne drzwi. Deklaracja zgodności z normami UE, znak CE od 2016.

Bazowy komplet standardowej szafy serii КEМ:

 •  Całkowicie spawana rama z górną pokrywą;
 •  Drzwi z usztywnieniami, Zamek z obracającym uchwytem I komplet klucze;
 •  Zdejmowana tylna ściana ;
 •  Profil wzdłużny*4szt;
 •  Uszczelka na poszyciu wewnętrznym drzwi, przepustu kablowym oraz na dachu wewnętrznym (tylko dla IP55)

Dodatkowe Elementy Wyposażenia Szaf:

 •  Płyta montażowa (PM)
 •  Ściany boczne 
 •  Przepust kablowy 
 •  Komplet montażowy(Zestaw do łączenia szaf ) (KM)
 •  Panel montażowa
 •  Sekcyjna płyta montażowa (SPM)
 •  Cokół


 Dodatkowe akcesoria: 
- Podłoże pod skrzynie,
- Profil wzdłużny,
- Listwa drzwiowa,
- Profil do montażu listew zaciskowych,
- Profil wzdłużny wzmocniony,
- Belka KEM do instalacji lamp oświetleniowych,
- Wspornik końcowy,
- Regał montażowy,
- Uchwyty transportowe

UWAGA:  Szafy KEM są dostarczane zmontowane w konfiguracji podstawowej lub w wybranej przez klienta z dodatkowymi elementami i akcesoriami

SCHEMAT MONTAŻU 

 

Wykonanie szaf KEM

Wykonanie 1

Wykonanie 2

Wykonanie 3

Wykonanie 4

 
 
 
 
 
 
 
 

Szafa z dostępem  jednostronnym, jedne drzwi

Szafa z dostępem jednostronnym, dwie drzwi

Szafa z dostępem  dwustronnym, jedne drzwi

Szafa z dostępem jednostronnym, dwie drzwi

 

Tabele z głównymi wymiarami KEM.


OPIS CZĘŚCI KONSTRUKCJI SZAFI BAZOWEJ:

Materiał: Rama - blacha stalowa o grubości 2 mm. Ściana tylne i dachowe - malowana blacha stalowa o grubości 1,5 lub 2 mm. Drzwi - malowana blacha stalowa o grubości 2 mm. Płyta montażowa - stal ocynkowana o grubości 2 mm . Przepust kablowy: malowana blacha stalowa lub  stal ocynkowanao grubości 1,5 lub 2 mm.

Rama szafy: Rama szafy KEM jest całkowicie spawana. Składa się z pionowych filarów i podstaw zawierających zamknięte otwory przeznaczone dla instalacji linii kablowych. Rama wykonane z blacha stalowa o grubości 2 mm. Łączna statyczna nośność ramy obudowy KEM z równomiernie rozłożeniem wyposażenia wynosi 800 kg.

Drzwi: blacha stalowa 2 mm. Kąt otwarcia drzwi — nie mniej 120°. Istnieje możliwość ponownego montażu drzwi z przeniesieniem prawej strony na lewą. Zamek z obracającym uchwytem i naporami dla mocowania wielopunktowego. Opcjanalnie można zainstalować zamki z szyfrem.

Płyta montażowa : Są przeznaczone do instalacji urządzeń elektrycznych i mają kołnierz zapewniający sztywność. Płyta wykonane z malowana blacha stalowa lub  stal ocynkowanao grubości 2 mm. Mają rozłożoną ładowność do 600 kg. Komplet montażowy do płyty z tylnej strony szafy należy zamawiać osobno. 

Ściany boczne: Ściany boczne  o stopniu ochrony IP55 są dodatkowo wyposażone w uszczelniacz. Ściany boczne  wykonane z blacha stalowa 1,5 lub 2 мм na życzenie klienta.

Przepust kablowy: Jest przeznaczony do uszczelniania szafy od dołu i instalacji dławików kablowych. Przepust kablowy są wykonane jako jednolite lub rozsuwane (z kilku segmentów). Z blachy stalowej ocynkowanej lub malowanej o grubości 1,5 lub 2 mm. Przepust kablowy rozsuwane o stopniu ochrony IP55 są wyposażone w uszczelki.

Komplet montażowy (Zestaw do łączenia szaf) (KM): Aby zainstalować obudowę KEM w szeregu, stosuje się komplet  montażowy - KM, który umożliwia ciągnięcie i przymocowanie osobno stojących szaf w jedną  sekcję o wymaganym poziomie ochrony IP.

Panel montażowa: Zainstalowana w obudowie KEM jako pomocniczy fałszywy panel.

Sekcyjna płyta montażowa (SPM): służy do efektywnego wykorzystania głębokości szafy i możliwości wygodnej instalacji urządzeń elektrycznych. Wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej lub malowanej.

Cokół: Obudowa KEM jest zamontowana na cokołe o wysokości 100 lub 200 mm składającej się z nóżek i profili. W stanie zmontowanym - obudowa KEM z cokołem zapewnia dostęp do przestrzeni pod obudową urządzenia wewnątrz obudowy kabla z każdej dostępnej strony podczas demontażu profili. Komplet dostawy zawiera komplet wyrobów metalowych.

Dodatkowe akcesoria: 

- Podłoże pod skrzynie: Jest zamontowana w obudowie KEM jako podłoże w skrzynkach kablowych, jest zainstalowane na ceownikach końcowych. Z blachy z późniejszą powłoką.
- Profil wzdłużny: instalowany w obudowie KEM, aby zapewnić sztywność konstrukcji korpusu i możliwość bocznego montażu linii elektrycznych wewnątrz szafy. Z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 1,5 mm.

- Listwa drzwiowa: Jest instalowana od wewnątrz drzwi do obudowy KEM dla łatwego montażu kabli i lin stalowych od urządzeń wskazujących i sterujących umieszczonych na drzwiach.

- Profil do montażu listew zaciskowych: Jest instalowany w szafie KEM na ceowniki końcowe z ocynkowanej stali do montażu listew zaciskowych.

- Profil wzdłużny wzmocniony: Jest zainstalowany w dolnej części obudowy KEM do montażu masywnych urządzeń elektrycznych. Z blachy stalowej malowanej o grubości 2 mm.

- Belka KEM do instalacji lamp oświetleniowych: Jest zainstalowana w górnej części obudowy KEM do montażu urządzeń oświetleniowych i wsporników końcowych. Z blachy stalowej malowanej o grubości 1,5 lub 2 mm.

- Wspornik końcowy: Zainstalowany w górnej części obudowy KEM służy do montażu wyłączników krańcowych. Z blachy stalowej malowanej o grubości 2 mm.

- Regał montażowy: Jest zainstalowany w obudowie KEM do instalacji fałszywych paneli i płyt.

- Uchwyty transportowe: służy do transportu za pomocą urządzeń do podnoszenia ładunku korpusów KEM. Składa się z 4 zestawów obręczy, podkładki wzmocnienia i podkładki